KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14177589
nr 1417 7589
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, daterad 1946. Blandteknik, bildmått: ca 31x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:53:51
300 kr
500 kr
600 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman